Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Trendy w wyborze sof do salonu 

Centralnym punktem przestrzeni wypoczynkowych, takich jak salon lub pokój dzienny jest sofa. Duży wypoczynek, jako że często jest najbardziej reprezentatywnym meblem w pomieszczeniu, powinien być do niego dopasowany stylistycznie. Oczywiście w przypadku mebli wypoczynkowych priorytetem jest komfort użytkowania, jednak warto zwrócić uwagę także na ich estetykę. Jak wybrać sofę do salonu i jakie są aktualnie modne kanapy? Między innymi na te pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Spis treści:

  • Czym kierować się przy wyborze sofy do salonu? 
  • Modna kanapa czy sofa do salonu – co wybrać? 
  • Modne kanapy i sofy do salonu – jakie kolory są na czasie? 
  • Jakie kanapy i sofy do salonu są aktualnie modne? 
  • Modne sofy do salonu – propozycje od DotDesign 
Jak wybrać sofę? Jaka sofa do salonu? Modna sofa do salonu.

Czym kierować się przy wyborze sofy do salonu? 

Na wybór konkretnego modelu sofy do salonu wpływa wiele czynników. Dopasowanie modnej sofy do salonu powinno iść w parze także z wysoką jakością produktu, funkcjonalnością oraz całokształtem stylistyki wnętrza. Oprócz tego przed wyborem sofy powinieneś dokonać dokładnych pomiarów miejsca, w którym ma znaleźć się mebel. Podczas wstępnej analizy pomocne może być wzięcie pod uwagę poniższych aspektów: 

Rozmiar i proporcje 

Przede wszystkim należy mieć na uwadze rozmiar swojego salonu oraz proporcje sofy w stosunku do pozostałego wyposażenia. Niezbędne jest dokładne pomierzenie dostępnej przestrzeni, aby wybrać sofę odpowiednich wymiarów, która nie będzie przytłaczać pomieszczenia.

Funkcjonalność 

Jeśli masz potrzebę, możesz rozważyć sofy z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wyjmowane poduszki, funkcja spania, pojemniki na przechowywanie, czy też regulowane zagłówki. Warto również pomyśleć o łatwości w czyszczeniu oraz konserwacji sofy. 

Materiał i jakość wykonania  

Wybierz obicie, które pasuje do Twojego stylu i potrzeb. Materiały, takie jak wełna, welur lub skóra są popularne ze względu na swoją trwałość i estetykę. Upewnij się również, że sofa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów oraz solidnie skonstruowana. 

Wygodę i komfort 

Sofę przed zakupem warto przetestować pod kątem wygody. Sprawdź, czy siedzisko jest komfortowe, a oparcie zapewnia odpowiednie wsparcie dla pleców oraz czy wysokość i głębokość siedziska są dla Ciebie odpowiednie.

Modna kanapa czy sofa do salonu – co wybrać? 

Co prawda wybór pomiędzy kanapą a sofą do salonu nie jest uzależniony od aktualnie panujących trendów, jednak omawiając tę kwestię, warto przybliżyć różnicę pomiędzy tymi dwoma meblami. Sofy do salonu mogą przybierać różne formy i style, jednak są też mniej funkcjonalne. Z definicji sofa to duży mebel wypoczynkowy bez żadnych dodatkowych funkcji. Kanapy za to bywają mniej eleganckie, jednak dają więcej możliwości praktycznych. Na rynku meblarskim znajdziesz mnóstwo kanap ze schowkami, funkcjami rozkładania lub spania. Jeśli zatem nie zależy Ci na modułowym wypoczynku do salonu, możesz śmiało wybrać klasyczną sofę. Jeżeli natomiast praktyczność jest dla Ciebie priorytetowa, lepiej będzie doinwestować w dopasowaną do swoich potrzeb kanapę.

Trendy w sofach 2024. Jakie sofy są modne? Modne sofy do salonu.

Modne kanapy i sofy do salonu – jakie kolory są na czasie? 

Wybór modnej kanapy lub sofy to także kwestia dobrania kolorystyki. Aktualnie wśród trendów na rynku wnętrzarskim królują stonowane i neutralne barwy. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się na przykład odcienie szarości, beżu oraz bieli. Oprócz tego modne sofy do salonu coraz częściej występują także w subtelnych tonacjach ziemi. Jasny brąz, piaskowa żółć czy delikatna zieleń zyskują na popularności wśród wyposażenia wnętrz. Większość pastelowych i delikatnych kolorów jest bardzo uniwersalna i stanowi neutralną bazę dla reszty mebli i dodatków. W związku z tym aktualnie modna sofa, jeśli będzie wykonana z jakościowych komponentów, posłuży Ci przez lata.

Jakie kanapy i sofy do salonu są aktualnie modne? 

Oprócz wspomnianych wyżej kolorów modne sofy i kanapy przybierają także charakterystyczne kształty i tekstury. Ostatnim krzykiem mody w kwestii mebli wypoczynkowych są miękkie i proste linie oraz gładkie rodzaje tapicerki. Jeśli mielibyśmy określić konkretny styl, który aktualnie króluje wśród modnych sof i kanap, moglibyśmy wyróżnić nurt skandynawski. Skandynawskie sofy cechują się minimalizmem i prostolinijnością, zatem doskonale wpisują się w aktualne trendy. Odchodzi się natomiast od ciężkich i nadmiernie zdobionych mebli, które przytłaczają wnętrza.

Nowoczesna sofa do modnego salonu. Modna sofa w salonie. Modne kanapy do salonu.

Modne sofy do salonu – propozycje od DotDesign 

Jeśli szukasz modnej sofy do salonu, która będzie przy tym komfortowa i unikalna, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! W asortymencie DotDesign znajdziesz wiele modeli dopowiadających aktualnym trendom wnętrzarskim. Korzystając z naszego wzornika tkanin, możesz dodatkowo spersonalizować wiele z nich, aby pasowały kolorystycznie do Twojego salonu. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji w kwestii doboru sofy do swojego wnętrza, zajrzyj na inne wpisy z naszego bloga:

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter