Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Styl loftowy i styl industrialny w salonie. Poznaj różnice, podobieństwa i przykładowe aranżacje

Marzysz o salonie, który łączy w sobie elementy dwóch nurtów? Zastanawiasz się, czy połączenie aranżacji industrialnej z loftową to dobry pomysł? Poznaj cechy charakterystyczne tych modnych estetyk i znajdź swoją drogę do wymarzonego salonu w stylu industrialnym lub loftowym!

Trendy wnętrzarskie ewoluują i często dostosowują się do możliwości inwestorów. Jednak dom to miejsce, w którym każdy powinien się czuć swobodnie — Ty również. Aranżując swoje wymarzone wnętrze, masz do wyboru wiele, bardzo zróżnicowanych stylów. Jeśli zależy Ci na stworzeniu przestronnego miejsca, które wygląda na trochę surowe lub „niedokończone”, to aranżacja w stylu loftowym i industrialnym z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Takie surowe aranżacje zaczęły się pojawiać, gdy rozpoczęła się moda na zagospodarowywanie starych kamienic i hal fabrycznych. Bez wątpienia aranżacje w stylu loftowym oraz industrialnym są do siebie łudząco podobne. I nie zdziw się, jeśli Ty również będziesz mieć problem ze stwierdzeniem, z jaką aranżacją właściwie masz do czynienia.

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym i salony w stylu loft mają bardzo wiele elementów wspólnych. To dlatego, tak często pojawia się trudność w ich klasyfikacji. Poznaj elementy, które łączą te dwa popularne trendy wnętrzarskie.

Salon w stylu industrialnym i loftowym — poznaj wspólne elementy tych aranżacji

Przestrzeń jest czymś, co wyróżnia salony w stylu loftowym i industrialnym na tle innych aranżacji. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim stylu pojawiają się bardzo duże przeszklenia oraz wysokie sufity. Z tego powodu takie aranżacje powstają najczęściej w starych kamienicach.

Kolejnym wspólnym elementem, który sprawia, że styl loftowy i industrialny są do siebie podobne aż do złudzenia, jest kolorystka. Zarówno w pierwszej estetyce, jak i w tej drugiej przeważają odcienie szarości, głęboka czerń oraz biel

Dla aranżacji w stylu loftowym i industrialnym wspólnym mianownikiem są jeszcze meble. Najczęściej są one wykonane z czystego szkła, stali, litego drewna lub surowego betonu. Elementy wystroju wnętrz mają prostą formę i często ażurową budowę, która sprawia, że pomieszczenie sprawia wrażenie lekkiego i jeszcze bardziej przestrzennego. 

Styl loftowy i industrialny łączy oczywiście wolna przestrzeń, wysoki poziom nasłonecznienia w ciągu dnia oraz liczne punkty z oświetleniem, po zmroku.

Styl industrialny i salon w stylu loft. Sprawdź, co różni te dwie aranżacje.

Salon w stylu industrialnym jest chłodny i minimalistyczny. Natomiast salon w stylu loftowym w odbiorze jest bardziej przytulny i sprawia wrażenie ciepłego. Oto najczęściej wymieniane różnice pomiędzy tymi aranżacjami.

Salon w stylu industrialnym — po czym poznać taką aranżację:

  • charakterystyczny wystrój, który nawiązuje do przeszłości aranżowanego wnętrza — niewykończone ściany, odkryty beton, surowa cegła;
  • oświetlenie to najczęściej klosze, które przypominają swoim wyglądem fabryczne reflektory wykonane z postarzanego metalu — o prawidłowym wyborze lamp, więcej możesz przeczytać na naszym blogu;
  • dekoracje w takich aranżacjach występują w postaci plakatów, które przedstawiają np. maszyny budowlane lub hasła robotników z tego okresu,
  • dodatki aranżacyjne mają przede wszystkim prostą formę;
  • w ramach aranżacyjnego szaleństwa we wnętrzu mogą wystąpić dodatki w kolorze krwistej czerwieni, wyrazistej żółci lub głębokiego granatu.

Salon w stylu loftowym — główne wyznaczniki estetyki takiego wnętrza:

  • oprócz kolorystyki przewodniej występują przełamania w postaci barw pastelowych oraz wzorów geometrycznych;
  • wnętrze jest ocieplone dodatkami w postaci miękkich pledów i puchatych dywanów;
  • często przestrzeń jest wypełniania żywą roślinnością doniczkową.

Mały salon z elementami stylu industrialnego i loftowego. Sprawdź, czy to dobry pomysł?

Tak! Mały salon również można urządzić w stylu loftowym lub industrialnym. Jasne wnętrze z dużymi przeszkleniami oraz z wysokim sufitem wypełnione ażurowymi meblami i miękkimi sofami z pewnością będzie zachwycało nie tylko domowników, ale również Twoich gości. Postaw w nim na surowe elementy w postaci ścian betonowych oraz ze starej czerwonej cegły. Pozostałe płaszczyzny możesz pomalować na kolor biały. W takiej przestrzeni pięknie będą się prezentowały stoły na solidnych metalowych nogach z grubym drewnianym blatem, ażurowe regały z metalu oraz drewniane konsole. Zamiast tapicerowanych krzeseł, wybierz modele metalowe o minimalistycznej formie (Więcej o krzesłach przeczytasz w naszym poprzednim wpisie). I nie zapomnij o odpowiedniej sofie. W takich aranżacjach świetnie sprawdzą się modele modułowe z bardzo miękkim wypełnieniem.

Baw się dodatkami i stwórz aranżację, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom!

Salon w stylu industrialnym i salon w stylu loftowym to dwie aranżacje, które ostatecznie nieco się od siebie różnią. Pomimo wspólnych elementów, decydując się na wykorzystanie go we własnym domu, możesz balansować na granicy tych dwóch modnych, wnętrzarskich trendów. Jeśli umieścisz na ścianach plakaty z maszynami, a na sofie ułożysz puchate poduszki, to nie popełnisz wielkiego błędu. Pamiętaj, że dom to miejsce, które ma się Tobie podobać, a ponadto każda przestrzeń w nim, bez względu na rodzaj aranżacji, powinna być funkcjonalna. I to tych zasad zawsze się trzymaj!

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *