Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Styl eklektyczny w salonie. Poznaj cechy charakterystyczne tych nieszablonowych aranżacji!

Artystyczny nieład lub przemyślany chaos to aranżacje, które rozbudzają wyobraźnię. Jeśli marzysz o salonie w stylu eklektycznym, poznaj historię takiej estetyki, jej główne cechy oraz kilka sposobów na stworzenie właśnie takiej aranżacji. Zacznij się bawić dodatkami oraz barwami i ciesz się unikalnym wnętrzem!

Wnętrze domu lub mieszkania powinno być dopasowane do temperamentu właścicieli. Jeśli cenisz uporządkowane życie, czujesz się bezpiecznie, gdy wszystko idzie zgodnie z planem, nie decyduj się na aranżację wnętrza w stylu eklektycznym. To jeden z tych nurtów, który potrafi zaskoczyć nawet architektów z ogromnym doświadczeniem. Tutaj nie ma norm i zasad. Wiele zależy od Twojej… wyobraźni! Jeśli świetnie czujesz się w aranżowaniu nieszablonowych wnętrz, szukaniu kreatywnych dodatków, bez obaw możesz zacząć kompletować wystrój do swojego salonu w stylu eklektycznym.

Salon w stylu eklektycznym. Poznaj historię tego kreatywnego nurtu.

Sama nazwa stylu eklektycznego pochodzi od słowa „eklektos”, które w tłumaczeniu na język polski oznacza „wybrany”. W odniesieniu do aranżacji wnętrz interpretuje się je, jako zupełnie nowe oblicze znanych dotychczas technik i metod. W czasach starożytnych to politycy oraz znani myśliciele zastanawiali się, w jaki sposób można połączyć powszechne techniki oraz sposoby, by powstało coś zupełnie nowego. W samej architekturze styl eklektyczny jest znany od XIX wieku, kiedy to w modzie było naśladowanie znanych stylów. 

Po czym poznasz wnętrze urządzone w stylu eklektycznym?

  • połączenie w umiejętny sposób elementów, które odpowiadają różnym stylom,
  • zestawienie ze sobą mebli w stylu boho i vintage lub art deco i minimalistycznych;
  • dobór dodatków w jaskrawych kolorach, które mają różne formy.

Styl eklektyczny. Salon, który zachwyci Cię unikalnością!

Nie ma zasad ani też wytycznych, które mogłyby zdefiniować dokładnie styl eklektyczny. Pomimo tego, że takie aranżacje są złożone z bardzo zróżnicowanych form, kolorów oraz kształtów, to wbrew pozorom, wcale nie panuje w nich ani chaos. Ponadto prawidłowo skomponowany salon w stylu eklektycznym nie ma nic wspólnego z kiczem. Takie wnętrze jest bardzo dobrze przemyślane. Nawet jeśli wykorzystuje nieszablonowe kombinacje i mieszkanki różnych aranżacji, to wygląda na spójne i estetycznie. Sprawdź, jak prawidłowo dobrać lampy do wnętrza i na co zwrócić uwagę, szukając idealnej sofy do sypialni.

Styl eklektyczny: salon z kuchnią razem, czy oddzielnie?

Zaaranżowanie na wspólnej powierzchni salonu oraz kuchni, to kwestia, którą warto rozważyć samodzielnie. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na nieszablonowy styl eklektyczny, czy też cenisz nowoczesny minimalizm, ważniejsza w tym przypadku jest funkcjonalność pomieszczeń oraz styl Twojego życia. Jeśli lubisz dużo gotować, do Twojego domu często przychodzą goście, zdecyduj się na salon łączony z kuchnią. Taki układ jest funkcjonalny i świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych pomieszczeń, ponieważ pozwala odzyskać trochę przestrzeni. 

Natomiast, jeśli obawiasz się bałaganu i przenikania zapachów, możesz bez obaw urządzić kuchnię zamkniętą. W tym przypadku ważne jest, by spełniała ona Twoje oczekiwania i stanowiła wygodne miejsce do przygotowywania posiłków. Jeśli chcesz, by również była urządza w stylu eklektycznym, śmiało możesz ustawić w niej kolorowe krzesła barowe o różnym kształcie, a na ścianie wykonać sztukaterię rodem z aranżacji glamour.

Pozwól sobie na odrobinę kontrolowanego szaleństwa — postaw na wnętrze w stylu eklektycznym!

W stylu eklektycznym kuchnia oraz jadalnia, to podobnie jak w przypadku salonu, wnętrze wypełnione subtelnym miszmaszem. Umiejętny miks kolorów oraz nietypowe wykończenia — w stylu eklektycznym wszystko zdarzyć się może! 

Natomiast przed rozpoczęciem remontu, warto wiedzieć, że stylizacje wnętrz zgodne z bardzo zróżnicowanym stylem eklektycznym, to czasem „wyższa szkoła jazdy”. Nie każdy może pochwalić się tak dobrym wyczuciem, wyrafinowanym gustem i umiejętnością balansowanie na granicy podczas aranżowania swojego mieszkania. W stylu eklektycznym nie ma miejsca na nudę. To jeden z ciekawszych nurtów, które dziś goszczą w domach Polaków.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *