Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Jak dobrać krzesła do wnętrza skandynawskiego?

 

 

Modny nad Wisłą styl skandynawski zawojował wnętrza i ponadto ciągle się zmienia, niezmienne pozostają natomiast jego trzy założenia: ma być praktycznie, lekko i estetycznie, zasada ta nie omija również krzeseł które urządzone w duchu stylu północnoeuropejskiego powinny spełniać wymienione wyżej trzy warunki. Jak zatem dobrać krzesła do stylu skandynawskiego aby wpisywały się w jego kanony?

Proste krzesła z drewnianymi nogami ikoną stylu skandynawskiego

 

 

Krzesła w stylu skandynawskim choć są uznawane za nowoczesne lubią drewno, które jest klasycznym materiałem, aby całość nabrała lekkości i nowoczesności siedzisko powinno być wykonane z innego materiału, takiego jak polipropylen, tkanina obiciowa lub skóra ekologiczna. Kolor i rodzaj drewna może być dowolny, warto natomiast wspomnieć że odcień jasnego drewna w odcieniu buku lub jesionu cieszy się ostatnimi czasy wyjątkową popularnością. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podstaw do wyboru, klasyczna, w formie charakterystycznego krzyżaka lub taka która jest połączona dodatkowo metalowymi elementami w stylu Eamsów, wybór zależy od Waszych indywidualnych upodobań. Ważne aby krzesło było estetyczne i miało lekką formę, taką jaką możecie znaleźć w ofercie DotDesign. Szeroki wybór krzeseł w stylu skandynawskim z kilkoma odcieniami drewna i ogromem materiałów i kolorów z jakich wykonane są siedziska pozwoli Wam na odnalezienie krzesła idealnego. 

Krzesła skandynawskie wybierz najlepszy materiał

W poprzednim akapicie uzgodniliśmy, że krzesła w stylu skandynawskim lubią się z drewnianymi nogami, no dobrze i co dalej? Przeglądasz po raz kolejny ofertę sklepu internetowego i wciąż błądzisz wzrokiem po różnych modelach krzeseł nie wiedząc  właściwie czego  szukasz? Spokojnie, nie jesteś sam/a. Wybór materiału siedziska niejednemu dekoratorowi spędził sen z powiek, dlaczego? Dlatego, że dziś sklepy oferują tak ogromny  wybór, tkanin,  od plastików po  skóry ekologiczne,  nie mówiąc już o niekończącym się wachlarzu  tkanin obiciowych. Jak zatem wybrać najlepiej? W tym akapicie pomogę Ci wybrać tak abyś siadając za kilka lat na swoim krześle skandynawskim powiedział/a do siebie, że to był dobry wybór. 
Kiedy w ogóle możemy mówić, że jakiś mebel jest idealny? Wtedy gdy pasuje do nas, do naszego stylu życia, mieszkania i swojego przeznaczenia.  Warto więc zadać sobie jedno zasadnicze pytanie: W jaki sposób będę z niego korzystać? Pytanie z pozoru banalne ale może rozwiać wiele wątpliwości. Jeśli jesteś typem singla który w domu bywa jedynie rano i wieczorem a krzesło w jadalni służy Ci tylko po to aby w pośpiechu zjeść śniadanie bo kolacje i tak jadasz na mieście lub zasypiając na kanapie to nie potrzebujesz tapicerowanych krzeseł które z reguły są droższe niż te plastikowe. W dodatku polipropylen jest łatwy w czyszczeniu, bo domyślam się, że na sprzątanie również masz niewiele czasu. 😉   Ta sama zasada dotyczy mam, jeśli wiesz, że większość obiadu Twojego bąbelka ląduje na krześle lub na podłodze  wybór krzesła tapicerowanego na tym etapie rozwoju malucha może okazać się nie najlepszą decyzją.  Sprawa ma się inaczej jeśli kuchnia lub jadalnia są sercem Twojego mieszkania, miejscem w którym razem z bliskimi jadanie wspólne posiłki i zdarza się, że podczas wyjątkowych okazji biesiadujecie do późna. Nie wiem jak Ty, ale ja nie wyobrażam sobie rodzinnej wigilii czy imienin cioci (które zwykle przeciągają się do późna) nie siedząc na wygodnym tapicerowanym krześle. Warto wtedy zdecydować się na krzesła obite tkaniną materiałową w kolorze pasującym do Twojego wnętrza lub w modnej ekoskórze.

 

 

 

 

 

 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *