+48 532 888 999 biuro@dotd.pl Do GÓRY

Jak dobrać krzesła do wnętrza minimalistycznego?

Jeszcze kilka lat temu nie przywiązywano dużej uwagi do wyglądu krzeseł, ważnym było aby były po prostu wygodne. Dziś krzesła decydują o charakterze wnętrza, znajdując się tym samym na piedestale designu i nic nie wskazuje na to, aby miały z niego spaść.

Jak dobrać krzesła do wnętrza minimalistycznego? Nie ma jednej odpowiedzi, według większości krzesło ma pasować do nastrojowości wnętrza ale według nas nie do końca. Widzieliśmy wiele wnętrz i zdecydowanie tymi, które zapadały w pamięć były aranżacje w których krzesła stanowiły odrębny element, do takich wnętrz chętnie się wraca.

Kolejną, szalenie ważną kwestią jest kolor krzeseł, czy wszystkie powinny być w jednakowym kolorze? Czy dobierać je według własnego uznania i gustu? W eleganckim salonie/ jadalni typu glamour, proponujemy aby krzesła były w stonowanej tonacji, w innym przypadku możemy poszaleć. My jesteśmy zwolennikami stylu eklektycznego w którym w wyborze koloru ani materiału nie ma ograniczeń.

Styl minimalistyczny czyli styl nowoczesny

Jeśli chcielibyśmy krótko opisać styl minimalistyczny to jego opis zamykałby się w dwóch słowach: praktyczność i prostota. Wybierając zatem krzesła do nowoczesnego domu lub mieszkania powinny one w myśl definicji być proste, to znaczy bez zbędnych zdobień, topornych nóg oraz praktyczne, łatwość w przechowywaniu jest kolejnym atutem. Dziś na rynku dostępnych jest wiele krzeseł odpowiadających stylowi nowoczesnemu. Od tapicerowanych, plastikowych po te z włókna szklanego.