Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Tworzenie przytulnego kącika dla dziecka w salonie: inspiracje i praktyczne rozwiązania

Salon to w większości domów wspólne miejsce wypoczynku i rekreacji wszystkich lokatorów. W naszych wpisach często poruszaliśmy tematykę funkcjonalnej i estetycznej aranżacji tego pomieszczenia. Zazwyczaj skupialiśmy się jednak na poradach i inspiracjach dla dorosłych domowników. Dziś przygotowaliśmy poradnik dedykowany rodzicom, z którego skorzystają wszystkim ich pociechom. Z tego artykułu dowiesz się, jak urządzić przytulny kącik dziecięcy w salonie i przystosować przestrzeń do potrzeb swojego malucha.

Spis treści:

Kącik dla dziecka w salonie. Kącik z zabawkami. Kącik dziecięcy w salonie.

Czy kącik dla dziecka w salonie to dobry pomysł?

Zanim przejdziemy do konkretnych porad dotyczących aranżacji kącika zabaw dla dziecka w salonie, pragniemy przedstawić Wam zalety takiego rozwiązania. Kącik dla dziecka w salonie pozwala przede wszystkim na utrzymanie bliskości ze swoją pociechą oraz stały nadzór nad nią. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice również mają możliwość oddać się ulubionej formie wypoczynku w salonie, nie tracąc czujności nad swoim maleństwem. Co więcej, kącik dla dziecka w salonie daje rodzicowi możliwość dołączenia do wspólnej zabawy bez konieczności przemieszczania się pomiędzy pokojami.

Jak wydzielić kącik zabaw dla dzieci w salonie – praktyczne rozwiązania

Wydzielenie kącika dziecięcego w salonie może być łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Wystarczy, że podejdziesz do tego zadania z odpowiednim planem i kreatywnością. Aby ułatwić Ci proces tworzenia kącika z zabawkami w salonie, przygotowaliśmy kilka praktycznych i sprawdzonych sposobów, na których z pewnością się nie zawiedziesz:

Wykorzystaj meble i dywany:

 • Umieść niski regał, półkę lub szafkę na zabawki w jednym rogu salonu.
 • Postaw mały stolik i krzesełka w pobliżu, dziecko będzie mogło przy nim malować, czytać bajki lub odrabiać pracę domową.
 • Wyłóż kawałek podłogi miękkim dywanem lub matą, aby zapewnić wygodne miejsce do zabawy i siedzenia.

Użyj parawanu lub zasłony:

 • Rozważ ustawienie parawanu lub zasłony, aby oddzielić wizualnie kącik dziecięcy od reszty salonu.
 • Warto wykorzystać kolorowe zasłony lub parawany z motywami dla dzieci, aby podkreślić charakter tego obszaru.

Zabawki jako element dekoracyjny:

 • Pozwól zabawkom pełnić funkcję dekoracyjną kącika, eksponując je na półkach lub regałach.
 • Wieszaj obrazy wykonane przez dzieci lub ich prace plastyczne, aby nadać kącikowi dziecięcemu osobistego charakteru.

Odpowiednie Oświetlenie:

 • Upewnij się, że kącik dziecięcy jest dobrze oświetlony, aby zapewnić bezpieczne warunki zabaw i nauki.
 • Możesz wybrać lampki stołowe lub podłogowe z miękkim światłem, aby stworzyć przytulną atmosferę.

Dostosuj przestrzeń do zainteresowań Dziecka:

 • Zastanów się nad zainteresowaniami swojego dziecka i dostosuj kącik dziecięcy do jego potrzeb. Na przykład, jeśli twoje dziecko lubi czytać, stwórz przytulny kącik do czytania z wygodnym fotelem i półką na książki.
Salon z kącikiem dziecięcym. Kącik dla dziecka w salonie. Kącik zabaw w salonie.

Zadbaj o bezpieczeństwo kącika do zabaw w salonie

Urządzając kącik z zabawkami w salonie pod kątem estetycznym oraz funkcjonalnym, nie zapominaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo! Szczególnie w przypadku bardzo małych dzieci zwróć uwagę na to, aby meble do kącika dziecięcego były wykonane z solidnych i stabilnych materiałów. Jeśli to możliwe wybierz miękkie odpowiedniki mebli oraz unikaj ostrych krawędzi. 

Wyłóż na podłodze kącika dziecięcego miękkie i antypoślizgowe maty lub dywany, które w razie potrzeby zamortyzują upadek dziecka. Jeśli mimo wszystko w pobliżu kącika dziecięcego znajdują się meble o kanciastych krawędziach lub kontakty, odpowiednio je zabezpiecz. Przydatne okażą się specjalne wtyczki blokujące dostęp do kontaktów oraz miękkie nakładki na ostre wykończenia mebli. 

Jak utrzymać porządek w kąciku z zabawkami w salonie?

Domyślamy się, że pedantyczni miłośnicy wnętrzarstwa mogą mieć spore obawy na myśl o kąciku dziecięcym w salonie. Nie da się ukryć, że im młodszy użytkownik kącika z zabawkami, tym trudniejsze może być zachowanie w nim porządku. Nie popadajmy jednak w skrajnie tragiczne wizje. Zamiast tego, przyjrzyjmy się pomocniczym meblom i dodatkom, które będą Waszym sprzymierzeńcem w utrzymywaniu porządku:

Pojemniki i kosze na zabawki:

 • Wykorzystaj pojemniki, kosze i pudełka do przechowywania zabawek. Możesz posegregować je na przykład według rodzaju zabawki.
 • Zachęcaj dziecko do odłożenia zabawek z powrotem na przeznaczone do tego miejsca.

Półki i regały:

 • Półki i regały są doskonałym rozwiązaniem do przechowywania książek, gier planszowych, puzzli i innych większych zabawek.
 • Możesz wybrać półki z zamkniętymi szafkami lub otwartymi regałami, aby dopasować je do stylu salonu.

Pufy ze schowkiem:

 • Pufy z wbudowanym schowkiem są praktyczne, gdyż można w nich przechowywać mniejsze zabawki, pluszaki lub kocyki.
 • Co więcej pufy ze schowkiem stanowią dodatkowe miejsce siedzące dla dziecka
Kącik zabaw dla dziecka w salonie. Kącik dziecięcy w salonie. Salon z kącikiem dla dziecka.

Dodatki do kącika dziecięcego w salonie – inspiracje od Dot Design

Kącik dziecięcy w salonie jest już prawie kompletny, pozostaję Ci uzupełnienie go w praktyczne dodatki. Estetyki oraz bezpieczeństwa możesz skutecznie dodać mu przy pomocy miękkich tekstyliów. Poduszki, pledy czy dywaniki sprawią, że kącik dziecięcy stanie się bardziej przytulny. Jeśli zechcesz wyposażyć swoją pociechę w osobisty fotel wypoczynkowy, mamy coś dla Ciebie!

W asortymencie sklepu Dot Design znajdziesz także fotele, które doskonale sprawdzą się w kąciku dziecięcym. Fotel Bondi oraz Tenero to dwa miniaturowe modele idealne dla najmłodszych. Tenero jest jak obrotowa pufa z oparciem, a Bondi to minimalistyczna wersja kultowego uszaka. Każdy z nich możesz zamówić w tapicerce wykonanej z tkaniny teddy boucle. Popularna bukla to materiał przypominający w dotyku baranka. Jesteśmy przekonani, że Twoja pociecha pokocha jego strukturę!

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter