Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Kolor morski – jakie meble dobrać?

Subtelny i intrygujący kolor morski niebieski, wpadający czasem w zieleń wciąż zyskuje na popularności i jest coraz częściej wykorzystywany w modnych aranżacjach wnętrz. Z jego pomocą możesz łatwo przemycić do swojej przestrzeni delikatny akcent o naturalnej tonacji. Ilość atrakcyjnych połączeń kolorów i materiałów z odcieniem morskim skłoniła nas do poświęcenia całego wpisu tej tematyce. Z tego artykułu dowiesz się między innymi, jakie są właściwości koloru morskiego, do jakiego stylu wnętrzarskiego najbardziej pasuje oraz w jaki sposób dobierać meble i dodatki do tej barwy.

Spis treści:

Dodatki w kolorze morskim. Meble w kolorze morskim. Kolor morski z czym łączyć?

Czym charakteryzuje się kolor morski?

Niebanalny kolor morski niebieski trudno jest jednoznacznie zidentyfikować. Z definicji uznaje się go za jeden z odłamów niebieskiego, chociaż niektórzy widzą w nim także coś z zieleni. Kierując się psychologią koloru, możemy uznać, że morski będzie idealną barwą dodatków, mebli, a nawet ścian w pomieszczeniach o przeznaczeniu wypoczynkowym. Kojarzy się on bowiem ze spokojem, równowagą oraz wytchnieniem. Jego właściwości pomagają uspokoić myśli oraz działają kojąco na emocje, zatem kolor morski w salonie lub sypialni będzie zdecydowanie bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem.

Kolor morski na ścianie, czy to dobry pomysł?

Kolor morski pomimo narastającej popularności oraz zaufania wśród pasjonatów wnętrzarstwa najczęściej występuje pod postacią dodatków oraz dekoracji. Rzadziej natomiast  spotyka się go na ścianach, ale czy to oznacza, że w ogóle się do nich nie nadaje? Wręcz przeciwnie! Jeśli chcesz wprowadzić do swojego wystroju atmosferę spokoju i świeżości, która kojarzy się z naturalnym zbiornikiem wodnym, kolor morski na ścianie może okazać się doskonałym sposobem. Co więcej, jasne odcienie koloru morskiego niebieskiego na ścianie pomogą w powiększeniu optycznym przestrzeni. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich pomieszczeń. Jednakże zwróć uwagę na ostrożne dobieranie proporcji i nie przesadź z ilością koloru morskiego w pomieszczeniu. Zbyt duża ilość morskiego na ścianach w stosunku do niewielkiej ilości naturalnego światła dziennego może sprawić, że Twoje wnętrze stanie się sine i chłodne lub zacznie przypominać akwarium. 

Kolor morski. Kolor morski biebieski. Kolor morski z czym łączyć.

Jakie kolory mebli i dodatków pasują do morskiego?

Kolor morski dzięki swojej delikatności jest uznawany za uniwersalny w dopasowywaniu do innych barw. Łącząc go z innymi neutralnymi barwami, na przykład z pastelowymi odcieniami uzyskasz harmonijne zestawienie łagodne dla oka. Zwolennicy bardziej wyrazistych aranżacji mogą balansować ostrzejsze, bardziej jaskrawe odcienie przy pomocy chłodnego koloru morskiego niebieskiego. Poniżej przedstawiamy kilka niezawodnych połączeń kolorystycznych z odcieniem morskim:

  • Morski z różowym, odcienie różu, zwłaszcza te pudrowe, mogą być interesującym kontrastem dla chłodnego koloru morskiego.
  • Morski z żółtym, jasne odcienie żółtego w tonacji słonecznej, mogą dodać energii i radości do wnętrza.
  • Morski ze złotem lub mosiądzem, dodatki w kolorze złota lub mosiądzu mogą dodać elegancji i luksusu do pomieszczenia z morską ścianą.
  • Morski z jasną zielenią, odcienie zieleni, szczególnie te zbliżone do koloru liści lub trawy, mogą dodawać naturalnej świeżości w połączeniu z kolorem morskim.
  • Morski z turkusem, bliski krewny koloru morskiego, turkus, może tworzyć piękne połączenia, wprowadzając atmosferę nadmorskiego raju.

Styl hampton, czyli powiew morskiej bryzy we wnętrzu

Ściany w kolorze morskim:

  • Pomaluj jedną lub więcej ścian w kolorze morskim. Możesz wybrać odcień niebieski, zielony lub mieszankę obu.
  • Jeśli nie chcesz malować wszystkich ścian, rozważ zastosowanie koloru morskiego na jednej z nich jako akcentu.

Dekoracyjne dodatki:

  • Dodaj poduszki, zasłony lub dywan o odcieniach morskiego koloru.
  • Ceramika w odcieniach morskiego koloru może również być atrakcyjnym dodatkiem.

Meble:

  • Wprowadź meble obite tkaninami w kolorze morskim, na przykład kanapę, fotele czy sofę.
  • Jeśli nie chcesz pochopnie wprowadzać dużych mebli, postaw na mniejsze elementy wyposażenia, takie jak krzesła czy stołki.

Tekstylia:

  • Zastosuj kolor morski w pościeli, ręcznikach, obrusach czy serwetkach.
Kolor morski na ścianie. Morski kolor ścian. Jaki kolor pasuje do morskiego?

Meble w kolorze morskim – inspiracje od Dot Design

Jak już wspomnieliśmy, meble tapicerowane to również sprawdzony sposób na zaproszenie koloru morskiego do swojego wnętrza. Meble w kolorze morskim to nie tylko stylowy, ale także funkcjonalny dodatek do aranżacji. Ponadto meble w kolorze morskim to rozsądna i bezpieczna propozycja na sprawdzenie w praktyce, czy ten kolor jest dla Ciebie. Gdy zmienisz zdanie, możesz po prostu bez większych komplikacji wymienić je na inne. 

Z tego miejsca chcielibyśmy zachęcić Cię do sprawdzenia naszej szerokiej oferty foteli w kolorze morskim. Wybieraj zgodnie ze swoimi preferencjami spośród przeróżnych materiałów. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi skóry naturalne oraz ekologiczne, tkaniny velvetowe lub materiałowe. Po więcej inspiracji wnętrzarskich koniecznie sięgnij do poprzednich wpisów z naszego bloga. 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter