Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Jak urządzić minimalistyczną przestrzeń do pracy w domu? 

W okresie pandemii, gdy sporo miejsc pracy zostało zamkniętych przez odgórne restrykcje, wiele osób podejmowało się pracy zdalnej. Ten trudny moment zmusił sporą ilość pracowników, aby przenieśli swoje obowiązki zawodowe do domowego zacisza. Niektórzy odnaleźli się w tym formacie pracy na tyle, że zostali przy pracy w domu na dłużej. W związku z narastającą popularnością biur domowych przygotowaliśmy dla Was pełnowartościowy poradnik urządzania kącika do pracy w domu. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się jak zaaranżować komfortowy i funkcjonalny kącik biurowy w salonie oraz sypialni. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi inspiracjami.

Spis treści:

Kącik do pracy w salonie. Aranżacja kącika biurowego. Pokój biurowy inspiracje.

Jak wygląda kącik do pracy w stylu minimalistycznym? 

W ostatnich latach dużą popularnością we wnętrzach cieszy się styl minimalistyczny. Taka estetyka opiera się przede wszystkim na prostych formach mebli, subtelnych kolorach oraz oszczędności w dekoracjach. Minimalizm łączy w sobie prosty design z funkcjonalnością. Wnętrza urządzone w tym stylu charakteryzują się przejrzystością, wolnymi przestrzeniami oraz stawiają na praktyczne rozwiązania. Między innymi te cechy sprawiają, że minimalistyczny kącik biurowy to doskonałe rozwiązanie, sprzyjające skupieniu i efektywnej pracy. Wybierając minimalistyczny styl kącika do pracy, możesz zaoszczędzić przestrzeń, nie tracąc praktyczności.

Jak urządzić minimalistyczny kącik biurowy? 

 • Wybierz odpowiednie miejsce: Wybierz ciche i dobrze oświetlone miejsce w domu, które będzie służyć wyłącznie jako kącik biurowy. Może to być niewielka część salonie lub sypialni.
 • Dobierz biurko i krzesło: Wybierz proste, minimalistyczne biurko i ergonomiczny fotel. Unikaj nadmiernie zdobionych lub zbyt masywnych mebli, aby zachować minimalistyczną estetykę i zapewnić wystarczająco dużo miejsca na pracę.
 • Minimalizuj dekoracje: Najlepiej ogranicz ilość dekoracji do minimum. Kilka inspirujących obrazków lub roślin w doniczkach może dodać charakteru przestrzeni, nie zaburzając jego harmonii.
 • Postaw na praktyczne przechowywanie: Wybierz meble z funkcją przechowywania, takie jak biurka z szufladami lub półkami, aby mieć miejsce na niezbędne przedmioty – dokumenty, artykuły biurowe i elektronikę. Upewnij się, że są one dobrze zorganizowane i łatwo dostępne.
 • Regularnie dbaj o porządek: Pamiętaj, że w minimalizmie kluczowy jest porządek. Sprzątaj swoją przestrzeń regularnie, aby uniknąć bałaganu. Minimalizm to nie tylko urządzenie przestrzeni, ale także zachowanie jej w porządku na co dzień.
Kącik biurowy w salonie. Kącik do pracy. Pokój biurowy aranżacja.

Jakie meble wybrać do minimalistycznego kącika pracy? 

Jeśli zdecydujesz się postawić na minimalizm w kąciku biurowym, tan naprawdę wystarczy Ci posiadanie biurka oraz fotela. W przypadku minimalistycznego kącika do pracy warto zainwestować w jakość, a nie ilość elementów wyposażenia. Wybierając biurko do kącika pracy, należy przede wszystkim zadbać o jego odpowiednią wysokość oraz rozmiar blatu. Powierzchnia do pracy musi być dostosowana do Twoich potrzeb oraz możliwości, jakie daje metraż. Dodatkowo możesz także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferuje biurko, na przykład szuflady czy opcje rozkładania. Zdecydowanie bardziej złożoną kwestią jest wybór fotela do kącika biurowego. Taki meble powinien spełniać jak najwięcej wymagań ergonomicznych. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się fotele biurowe wyposażone w:

 • Obrotową podstawę z kółkami 
 • Regulacje wysokości siedziska 
 • Regulacje odchylenia oparcia 
 • Podłokietniki 
 • Wsparcie dla odcinka lędźwiowego 
 • Zagłówek odciążający szyję 
 • Dodatkowe regulacje siedziska oraz oparcia 

Nowoczesne alternatywy klasycznych mebli biurowych 

W dzisiejszych czasach rynek meblarski jest na tyle rozwinięty, że bez problemu znajdziesz na nim także innowacyjne zamiennik klasycznych mebli biurowych. Prawdziwych miłośników nowoczesnych rozwiązań może zainteresować na przykład biurko z elektryczną regulacją wysokości. Taki mechanizm pozwala na dostosowanie wysokości blatu do indywidualnych potrzeb każdego z mieszkańców. Doskonale sprawdzi się, jeśli z kącika do pracy mają na przemian korzystać dorośli oraz dzieci. Jeżeli brakuje Ci miejsca na pełnowymiarowy fotel ergonomiczny, możesz wziąć pod uwagę minimalistyczne siedzisko do biurka. Taki mebel dzięki swojej konstrukcji dba o poprawną sylwetkę podczas pracy przy biurku i pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

Czy kącik do pracy w sypialni to dobry pomysł? 

Mało kto może pozwolić sobie na wyodrębnienie osobnego pokoju biurowego, dlatego najczęściej kącik do pracy jest urządzany w zaaranżowanym już pomieszczeniu. Tutaj wielu osobom może nasuwać się pytanie, czy sypialnia jest na to odpowiednim miejscem. Na korzyść takiego rozwiązanie z pewnością przemawia szybki i łatwy dostęp do narzędzi od razu po przebudzeniu. Co więcej, sypialnia to z założenia spokojne i harmonijne miejsce, które może sprzyjać zarówno odpoczywaniu, jak i wykonywaniu obowiązków służbowych. Niemniej jednak najważniejsze jest zachowanie higieny pracy. Największą pokusą, a zarazem zagrożeniem jest pracowanie w łóżku. Takie rozwiązanie, mimo że wydaje się komfortowe, nie sprzyja zdrowiu ani wydajności. Wszystko zależy zatem od samodyscypliny oraz umiejętności zorganizowania swojej pracy.

Kącik biurowy w sypialni. Kącik do pracy. Pokój biurowy inspiracje.

Kolorystyka i oświetlenie minimalistycznego kącika biurowego 

Minimalistyczny kącik do pracy jest zbawienny, zwłaszcza jeśli dysponujesz niewielkim polem do manewru. Sam w sobie styl minimalistyczny zapewnia sporą oszczędność przestrzeni oraz funkcjonalność kącika biurowego. To jednak nie wszystko, co zyskasz, wybierając minimalizm. Jeśli dobierzesz odpowiednie barwy oraz umiejętnie wykorzystasz oświetlenie, minimalistyczny kącik do pracy będzie wyglądał przestronnie nawet w małym pomieszczeniu. Aby optycznie powiększyć wnętrze, warto postawić na jasne kolory, takie jak beże, biel czy szarości. W połączeniu z dużą ilością światła dziennego lub sztucznego oświetlenia rozjaśnią wnętrze i nadadzą mu przejrzystości. Ciekawym sposobem na wydzielenie kącika do pracy jest także przemalowanie ścian w jego obrębie. Zestawienie jasnych kolorów na ścianach kącika oraz ciemniejszych w pozostałej części pomieszczenia nada głębi oraz kontrastu całej aranżacji.

Pokój biurowy – inspiracje od DotDesign 

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszym wpisem, znasz już podstawy aranżacji minimalistycznego kącika do pracy. Na tym jednak nie koniec! Jeśli zaczynasz swoją przygodę z aranżacją kącika biurowego w sypialni lub salonie, koniecznie zajrzyj do DotDesign. W naszym asortymencie czekają na Ciebie między innymi funkcjonalne biurka, komfortowe fotele biurowe oraz fotele ergonomiczne. Przy pomocy naszych produktów z łatwością urządzisz praktyczny i komfortowy kącik do pracy w stylu minimalistycznym. Chcesz dowiedzieć się więcej o urządzaniu biura w domu? Zachęcamy do sprawdzenia poprzednich wpisów, poświęconych tej tematyce. 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter