Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Jak dopasować płytki do mebli w salonie?

Kreując aranżację od podstaw po remoncie generalnym, na drodze do uzyskania wymarzonego efektu czeka na nas wiele wyzwań. Samo w sobie urządzanie nowego wystroju jest procesem wymagającym sporego zaangażowa. Aby ułatwić, chociaż odrobinę przechodzenie przez wnętrzarskie łamigłówki, przygotowaliśmy poradnik łączenia płytek z meblami w salonie. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy zdecydowali się na ten rodzaj udekorowania ściany lub posadzki.

Spis treści:

 • Jak dopasować meble do płytek – poznaj podstawowe zasady
 • Odcień płytek spójny z barwą mebli – subtelne połączenia
 • Dopasowanie płytek do mebli na zasadzie kontrastu
 • Rozmiar pomieszczenia, a rodzaj płytek
 • Podsumowanie – meble dopasowane do płytek w salonie, inspiracje od Dot Design
Niebieskie płytki do mebli. Meble dopasowane do płytek w salonie. Jak dopasować meble do płytek.

Jak dopasować meble do płytek – poznaj podstawowe zasady

Żeby połączenie płytek z meblami tworzyło w pomieszczeniu spójną i estetyczną aranżację, warto będzie podążać za kilkoma podstawowymi zasadami. Oczywiście istotną rolę odgrywają w tym przypadku zestawienia kolorystyczne, ale ten wątek omówimy szerzej w dalszej części tekstu. Na początku zwróć uwagę, aby płytki oraz meble łączył wspólny nurt wnętrzarski. Jeśli swoje wnętrze postanowiłeś wyposażyć w klasyczne drewniane meble, warto rozważyć płytki w neutralnych kolorach, np. beżach, brązach lub szarościach. Analogicznie w przypadku wyboru nowoczesnego wyposażenia wnętrza o prostych formach, możesz pozwolić sobie na bardziej wymyślne płytki ozdobne.

Odcień płytek spójny z barwą mebli – subtelne połączenia

Kiedy uda Ci się dobrać odpowiednią formę oraz kształt płytek, który zgra się ze stylistyką Twoich mebli, pora wybrać ich kolor. W tej dziedzinie mamy tak naprawdę największe pole do manewru. Jeśli chodzi o połączenia kolorystyczne płytek z meblami, są dwie szkoły. Pierwsza z nich mówi o jednolitych zestawieniach barw w podobnej tonacji. Poniżej podajemy kilka sprawdzonych sposobów na łączenie ze sobą zbliżonych kolorów:

 • Monochromatyczna paleta, jeśli w swoim wnętrzu obrałeś styl, który wyróżnia się konkretną barwą, np. Hamptons, możesz manewrować dominującym kolorem w różnych odcieniach. W tym przypadku błękitne płytki możesz połączyć z granatowymi meblami.
 • Neutralna paleta, kolory ziemi, takie jak wcześniej wspomniane beże, brązy czy szarości zawsze dobrze się ze sobą komponują. Popielate płytki z kremową tapicerką mebli pozwolą Ci stworzyć stonowany, przyjemny dla oka wystrój
 • Analogiczna paleta, tego typu kolorystyka łączy ze sobą kolory sąsiadujące na kole barw. Jeśli nie boisz się eksperymentów i pragniesz odświeżyć swoje wnętrze, zgodnie z tą regułą możesz połączyć pomarańczowe płytki np. z meblami w kolorze czerwonym lub żółtym
Płytki dobrane do mebli. Meble do płytek w salonie. Jaki kolor ścian do płytek.

Dopasowanie płytek do mebli na zasadzie kontrastu

Innym równie skutecznym sposobem jest łączenie ze sobą kolorów, w tym przypadku mebli z płytkami na bazie kontrastu. Zestawienie przeciwnych sobie barw oraz odcieni jest prostym i przede wszystkim niezawodnym rozwiązaniem. Umiejętne zastosowanie kontrastu pomiędzy płytkami a meblami może nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Spróbuj na przykład kontrastu:

 • Czerni z bielą, klasyczny, dobrze znany i sprawdzony, a w dodatku uniwersalny oraz elegancki. Nie jest co prawda szalenie odkrywczy, ale doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.
 • Szarości z pomarańczą, szare płytki na ścianie dzięki swojej neutralności stworzą doskonałe tło dla wyrazistych mebli w kolorze soczystej pomarańczy.
 • Beż i granat, meble z tapicerką w kolorze intensywnego granatu wprowadzą do Twojego wnętrza odrobinę szlachetności, a beżowe płytki dodadzą ogłady i harmonii całej aranżacji
 • Zieleń z drewnem, co prawda drewno nie ma przypisanego jednego koloru, jednak większość z jego odcieni świetnie komponuje się z zielenią. Jeśli w Twoim wnętrzu dominują drewniane meble, zielone płytki będą dobrym wyborem
Jak dopasować meble do płytek. Meble do płytek w salonie. Płytki w salonie jakie meble.

Rozmiar pomieszczenia, a rodzaj płytek

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas poradnik ułatwi Ci przynajmniej teoretyczną część aranżowania salonu z płytkami. Pamiętaj, że największe znaczenie w łączeniu płytek z meblami ma spójność stylistyczna oraz kolorystyczna. Jeśli upatrzyłeś sobie już idealne płytki i poszukujesz dopasowanych mebli, którymi uzupełnisz salon, zapoznaj się z ofertą sklepu Dot Design! Zdecydowaną większość naszych mebli wypoczynkowych możemy na Twoje życzenie wyprodukować w dowolnie wybranej kolorystce oraz materiale. Zapraszamy!

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter