Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Czerwony fotel do salonu

Wyrazista czerwień to opcja idealna w przypadku urządzania pomieszczenia, w którym chcemy zadbać o mocniejsze akcenty. Czerwony fotel doskonale sprawdzi się zatem zarówno w miejscach określanych mianem „mikro”, jak i w największych przestrzeniach salonów. Symbolika tego koloru nieodłącznie wiąże się z mocą i uczuciem – w uzupełnionym w ten sposób wnętrzu rzeczywiście można się zakochać. Jak jednak sprawić, by uczucie do czerwieni było trwałe, a fotel w tym kolorze szybko się nam nie “opatrzył”?

Stonowane czy krzykliwe? O czerwonych aranżacjach

W zależności od odcienia, czerwień może łagodnie wplatać się w aranżację wnętrza lub też uderzać swoją intensywnością na tle innych elementów wyposażenia pomieszczenia. Dlatego też tak istotnym jest dopasowanie poszczególnych mebli i dodatków do całości wystroju domu lub mieszkania. Czerwień ma wiele twarzy i w każdym miejscu zaprezentuje się stylowo – doda charakteru aranżacjom klasycznym, będzie stanowić ciekawy akcent w pomieszczeniach utrzymanych w duchu skandynawskiego minimalizmu, opcjom nowoczesnym, tych rodem z katalogów wnętrzarskich, dzięki prostej formie i odpowiednio dobranym fakturom i materiałom, doda drapieżności i ekstrawagancji. Powodem tej uniwersalności jest przede wszystkim zgodne współistnienie czerwieni z większością barw – od czerni i bieli, przez szarości, aż do zieleni i innych podobnych. Co więcej, karminowe, purpurowe czy szkarłatne meble mogą zyskać uniwersalny charakter dzięki różnego typu fakturom użytych do ich wykonania tkanin oraz fantazyjnym wykończeniom.

Fotel – „centrum” każdego wnętrza

Czerwień, czerń, biel – niezależnie od koloru warto też zwrócić uwagę na samą funkcjonalność foteli i innych siedzisk. Podstawą jest, rzecz jasna, komfort ich użytkowania, na który wpływ ma wiele czynników – od wielkości mebla, wysokości oparcia i kąta jego nachylenia poprzez kształt siedziska po wykorzystany materiał. Za wyjątkowo istotne należy uznać ułożenie ciała użytkownika mebla, wpływające w sposób bezpośredni na komfort siedzenia, a pośrednio również na właściwe, czyli stanowiące odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, ułożenie ciała podczas odpoczynku. Tym samym wymiary, a także pozycja oparcia powinny być dobrane równie starannie, co sam jego wygląd.

Zważywszy jednak wyłącznie na aspekty aranżacyjne – fotel może stanowić swego rodzaju serce w przypadku każdego pomieszczenia, od salonu, gdzie jego obecność wydaje się naturalna, aż po jadalnię czy sypialnię. Również w pokojach kąpielowych, w których do wykorzystania mamy dużą przestrzeń, fotel może się okazać ciekawym elementem wyposażenia. Nie tylko doda pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, lecz także pozwoli komfortowo odpocząć podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Fotel dobrany i dopasowany do stylu wnętrza i naszych wymagań dotyczących wygody szybko stanie się meblem, bez którego nie będziemy wyobrażać sobie relaksu w domowym zaciszu. Wykonany z trwałych materiałów wysokiej jakości egzemplarz to dobra inwestycja – posłuży przez długie lata, zapewniając nam komfortowy wypoczynek.