Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

Czarny fotel glamour

„Glamour”, słowo zaadaptowane z języka angielskiego, oznaczające przepych, urok, blask, to termin, który może kojarzyć się w dwojaki sposób. Wszystko zależy od indywidualnego wyczucia stylu i gustu, o którym, jak wiadomo, nie należy dyskutować. Dla jednych wnętrza i dodatki typu glamour to mieniące się blaskiem akcesoria czy tkaniny z połyskiem i srebrzącą się lub złocącą nitką, dla innych – bardziej stonowane pod względem przepychu wyposażenie, jednak wciąż bardzo eleganckie i ozdobne.

Glamour w sypialni, salonie i nie tylko

Fotele i inne meble w stylu glamour to swego rodzaju pozostałość po wiekach minionych. Za kolebkę tego stylu można uznać Stany Zjednoczone w okresie złotej ery Hollywood, kiedy to gwiazdy filmowe zaczęły wyznaczać trendy modowe i architektoniczne, prezentując z radością w pismach kolorowych swoje bogato wyposażone domy. Cieszących się uwielbieniem tłumów aktorów chętnie naśladowano we wszystkim – w ubiorze, zachowaniu, a także urządzaniu wnętrz, które charakteryzowały się dużą liczbą efektownych i często kosztownych elementów wyposażenia oraz blaskiem emanującym z każdego zakamarka królewskich wręcz rezydencji. Szeroko rozumiane glamour do teraz kojarzy się z elegancją, niezaprzeczalną klasą, a także szykiem i – tak pożądanym ówcześnie – przepychem. W ostatnich latach, gdy w aranżacjach wnętrz coraz częściej  dominują minimalizm i prostota form, glamour przez niektórych bywa uznawany za przesadny i bliski kiczowi, jednak właściwie zastosowane elementy tego stylu mogą stanowić  dopełnienie każdego wnętrza, nawet tego mającego z założenia pozostać minimalistycznym.

Meble glamour z powodzeniem zatem sprawdzą się we wnętrzach surowych, traktowanych szkłem i metalem. Dodadzą im blasku, a jednocześnie nie wywołują wrażenia przesady, o którą nietrudno w przypadku wymagających aranżacji. Fotel glamour w sypialni, siedzisko w salonie, a nawet miejsce wypoczynku umiejscowione w kuchni – we wszystkich tych przypadkach postawienie na glamour okaże się strzałem w dziesiątkę.

Czerń jako dopełnienie wnętrza

Nie bez znaczenia pozostaje też kolor mebli, tak istotny w przypadku wspomnianego stylu. Którą z barw uznaje się za najbardziej uniwersalną, czyli taką, która odnajdzie się w każdym zestawieniu kolorystycznym? Bez wątpienia będzie to czerń. Ta, w przeciwieństwie do innych kolorów, po które tak często sięga się w przypadku urządzania domów i mieszkań, nie posiada zbyt wielu najróżniejszych odcieni, dzięki czemu dopasowanie staje się dużo łatwiejsze. Sama w sobie stanowić może również swego rodzaju synonim luksusu i elegancji – czarne meble sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach. Jak jednak sprawić, by połączenie całości było umiejętne, a przede wszystkim sprawiło, że przebywanie w tego typu pomieszczeniu należeć będzie do przyjemnych? Za zasadę uznać można wspomniane już wcześniej unikanie przesady – zbyt dużo czerni w połączeniu z niektórymi elementami, chociażby ze zbyt dużą ilością mebli w stylu glamour, nie da bowiem wrażenia elegancji i luksusu. Wręcz przeciwnie – stworzy miejsce ciężkie i przytłaczające. Co może stanowić więc odpowiednią receptę na idealne wnętrze? Scalenie wspomnianych opcji w jednym, chociażby w postaci czarnego fotela w klimacie nawiązującym do najlepszych czasów amerykańskiego blichtru.