Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Chcesz otrzymać kod rabatowy?

Zapisz się do naszego newslettera!

[blocksy_newsletter_subscribe button_text="Zapisz się" email_label="Twój adres e-mail"]

Jadalnie w stylu boho. Poczuj czar naturalnych dodatków w swoim domu.

Poczuj ludowy klimat rewolucji hiszpańskiej i zainspiruj się naturalnymi materiałami oraz niesztampowymi formami. Pozwól sobie na wolność w aranżacji wnętrza. Jakie są jadalnie w stylu boho? Przede wszystkim piękne! A do tego przytulne, stylowe i oryginalne. Taki zestaw cech charakterystycznych to zasługa inspiracji Orientem oraz Afryką. Poczuj harmonię z naturą i zakochaj się w kolorystyce matki ziemi!

Jasne, ciepłe i harmonijne wnętrze zachęca do spożywania posiłków w zaciszu własnego domu. Poznaj jadalnię w stylu boho i zakochaj się tym klimacie.

Jadalnie w stylu boho — skąd wywodzi się ten unikalny styl wnętrzarski?

Według słownika pełna wersja słowa ‘boho’ to bohema. Pochodzi ono z XIX wieku i oznacza paryską cyganerię artystyczną. Tak! To środowisko artystyczne w tamtych latach tworzyli artyści, czyli malarze, aktorzy oraz poeci. To właśnie ludzie związani ze sztuką szczególną uwagę zwracali na kult czasu spędzanego w gronie najbliższych. Dbali o nastrój podczas codziennych spotkań, razem się bawili i tworzyli. Szczególną uwagę bohema zwracała na relacje, a z dala trzymała się od materializmu i przyjętych w tamtych czasach norm społecznych. Ikonami tamtej epoki są między innymi Ferenc Molnár i Henri de Toulouse-Lautrec. W tamtych latach bohema była przede wszystkim nurtem artystycznym, później stała się inspiracją modową, a na końcu trafiła właśnie do aranżacji wnętrz.

Dzisiejszy styl wnętrzarski oraz tak bardzo popularne jadalnie w stylu boho ewoluowały. Popularne, etniczne wzory łączą się z elementami chłodnego stylu skandynawskiego. Taka kombinacja sprawia, że aranżacje są jasne, przestronne, przytulne oraz — co ważne — wykorzystują naturalne materiały. Jeśli marzysz o jadalni właśnie w tym stylu, zapoznaj się z jego cechami charakterystycznymi.

Po czym poznać jadalnie w stylu boho? Cechy charakterystyczne aranżacji urządzonych w tym stylu.

Pomimo pędu współczesnego życia wielu ludzi od własnego domu oczekuje przede wszystkim harmonii. Z tego powodu popularność jadalni boho w ostatnich latach wciąż rośnie. Często są to jadalnie połączone z dużym salonem, a całość jest utrzymana w takiej samej tonacji kolorystycznej. Jasne ściany współczesnych jadalni boho to idealna baza do tego, by stworzyć we własnym domu harmonijny klimat. Najważniejsza cecha takich aranżacji to obecność naturalnych materiałów w postaci prawdziwego drewna, plecionek z traw oraz dodatków z wełny, lnu czy też miedzi.

Aby Twoja jadalnia boho była unikalna, wybierz dywan w kolorach ziemi. Stół boho to model, który często nie jest poddawany obróbce. Naturalna kolorystyka zostaje zabezpieczona specjalnym olejem, a jego kształt może być nieregularny. Klasyczne krzesła zastąp stylową ławeczką wykonaną również z prawdziwego drewna. Aby czas spędzany w jadalni był przyjemny, możesz położyć na ławce wełniany koc lub lniane poduszki w jasnej kolorystyce. Nad stołem warto powieś lampy, w których żarówki skrywają się pod kloszem z trawy morskiej lub wikliny. Pamiętaj, że każdy dodatek w takiej aranżacji im bardziej naturalny, nieregularny ma wygląd, tym lepiej wpisuje się w ten unikalny styl.

Zastanawiasz się, jak wyglądają w stylu boho meble do jadalni? Dodatkowe elementy to często bielone komody lub witryny. Mogą mieć one oczywiście również kolor naturalnego drewna. W aranżacjach boho na próżno szukać sztucznych materiałów, ozdobnych wzorów czy też mebli z płyty meblowej. Wnętrze jest harmonijne, zachęca do odpoczynku i wspólnego biesiadowania. Nie ma w nim miejsca na przepych, błyskotki i drogocenne materiały. Dla wyznawców bohemy najważniejsza była serdeczna atmosfera oraz wygoda w czasie spędzania wolnego czasu lub wspólnego tworzenia. Trzymali się oni z dala od materializmu, dlatego w tym przypadku wystrój wnętrza był minimalistyczny i często ekonomiczny. Dziś te kwestie wyglądają zgoła inaczej.

stol-w-jadalni-styl-boho

Czego nie może zabraknąć w jadalni boho?

Spośród wielu naturalnych materiałów wielbiciele aranżacji w stylu boho nie mogą pominąć w swoich jadalniach poniższych dodatków:

  • Drewna — to jeden z najważniejszych elementów jadalni boho. Bez wątpienia nie może w niej zabraknąć tego, co dała ludziom matka natura. Drewno ociepla wnętrze, dodaje mu harmonii, a do tego jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością warto zadbać o to, by meble w jadalni boho były wykonane właśnie z drewna.
  • Naturalnej roślinności — paprocie, drzewka oliwne oraz bluszcze to roślinny, które powinny się znaleźć w Twojej jadalni, jeśli chcesz ją zaaranżować w stylu boho. Wykorzystaj potencjał zielonych roślin i ozdób nimi wnętrze jadalni.
  • Kolorowych dodatków — etniczna inspiracja zobowiązuje do skompletowania dodatków w dynamicznych barwach. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku kolorowe poduchy z frędzlami, przyjemne w dotyku koce lub narzuty wykonane z jaskrawych włóczek.
  • Makram — modne w ostatnim czasie plecionki w postaci makram to również idealne dodatki do boho jadalni. Wybierz je w ulubionym kolorze, który odcieniem jest zbliżony do naturalnych barw, i umieść na ścianie w widocznym miejscu.

Podsumowanie: kiedy warto zdecydować się na jadalnię w stylu boho?

Jadalnie w stylu boho to miejsca, które zachęcają do spędzania wolnego czasu w towarzystwie najbliższych. Wykorzystaj potencjał naturalnych materiałów, stwórz samodzielnie dodatki, by cała aranżacja spełniała Twoje oczekiwania. Jeśli cenisz odpoczynek w zaciszu własnego domu, a spotkania towarzystwie najchętniej organizujesz u siebie, styl boho jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj, że w tym nurcie masz ogromne pole do popisu. Oprócz stylowych stolików z drewna wybierz pokaźny stół jadalniany oraz  drewnianą lampę. Taki wystrój z pewnością sprawi, że meble w stylu boho w Twojej aranżacji będą wyglądały oryginalnie i ponadczasowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *