Newsletter
Zapisz się do newslettera, aby otrzymac 3% rabatu
Newsletter
*Zapisując się do newslettera, akceptujesz regulamin znajdujący się pod adresem: https://dotd.pl/regulamin-uslugi-newsletter/
Chcesz otrzymać kod rabatowy?
Zapisz się do naszego newslettera!
[blocksy_newsletter_subscribe button_text="Zapisz się" email_label="Twój adres e-mail"]
Podłoga w salonie pełni istotną funkcję estetyczną. Materiały, z których zostanie wykonana, powinny być dopasowane wizualnie do reszty wystroju, a oprócz tego muszą spełniać wymagania funkcjonalne. Obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów nawierzchni, jednak dziś skupimy się na dwóch klasycznych wariantach – panelach i płytkach. Wiele osób stojących przed wyborem podłogi mierzy się z dylematem – panele czy płytki. Tym wpisem postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, jakie są zalety obu rozwiązań.
Jednym z najpopularniejszych wariantów posadzki w salonie są płytki. Wykorzystywane od zamierzchłych czasów do dekorowania wnętrz wciąż zyskują zwolenników i zdobią różnego rodzaju aranżacje. Nic w tym dziwnego, ponieważ płytki na podłodze w salonie mają sporo zalet estetycznych i funkcjonalnych, poznajcie je!
Panele podłogowe to wszechstronne i estetyczne rozwiązanie do salonu, oferujące ciepło, komfort oraz łatwość montażu i konserwacji. Ich różnorodność wzorów i dostępność w różnych przedziałach cenowych sprawia, że są one alternatywnym wyborem dla wielu osób szukających funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań podłogowych. Za co przede wszystkim cenione są panele podłogowe?
Wybierając panele podłogowe do salonu, należy mieć na uwadze kilka czynników, takich jak styl wnętrza, budżet, trwałość i preferencje dotyczące konserwacji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje paneli podłogowych, ich wady oraz zalety.
Laminowane panele podłogowe:
Winylowe panele podłogowe (LVT):
Drewniane panele podłogowe:
Z poprzednich fragmentów wpisu wiesz już, że zarówno panele i płytki mają swoje korzyści. Wybór pomiędzy nimi jest zależny od potrzeb i preferencji w salonie. Jednakże wiele nowoczesnych aranżacji wnętrz łączy salon z kuchnią w jedno duże pomieszczenie. Taki rodzaj wnętrza warto rozpatrzyć pod innym kątem. W takim przypadku można wziąć pod uwagę wykorzystanie płytek oraz paneli do podziału na strefy.
Ze względu na ciepło oraz komfort użytkowania część wypoczynkową można wyposażyć drewnianymi panelami, natomiast część kuchenną płytkami. Płytki dzięki swojej trwałości, odporności na zabrudzenia oraz łatwej pielęgnacji doskonale odnajdą się w przestrzeni przeznaczonej do gotowania i spożywania posiłków. Panele za to zapewnią przyjemne chodzenie po strefie wypoczynkowej.
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na płytki, czy panele w salonie, dobrze będzie dopasować nawierzchnię do całości aranżacji. Posadzkę w salonie najlepiej dostosować pod względem estetycznym do ścian. Dla uzyskania ciekawego efektu możesz na przykład wykorzystać kontrast kolorów. Jeśli Twoje ściany są białe albo kremowe, efektownie może wypaść zestawienie ich z ciemnoszarymi płytkami lub brązowymi panelami. Takie połączenie korzystnie wpłynie na przejrzystość małej przestrzeni.
W bardziej przestronnych salonach możesz pokusić się o zastosowanie monochromatycznej palety kolorów na ścianach i płytkach lub panelach. Wtedy dla urozmaicenia warto wykorzystać podłoże o innej teksturze niż ściany. Połącz na przykład betonową ścianę z drewnianymi panelami na podłodze, aby uzyskać nietypową strukturę.
Oświetlenie podłogowe to doskonały sposób na wyeksponowanie zarówno paneli, jak i płytek w salonie. Pomoże stworzyć efektowną i funkcjonalną przestrzeń. Istnieje wiele rodzajów oświetleni podłogowego, które można z powodzeniem wykorzystać w salonie. Jeśli nie masz pomysłu, jak je wykorzystać, sprawdź nasze inspiracje.